QGIS nie uruchamia się

Cześć,
od dłuższego czasu mam problem z tym, że QGIS nie uruchamia się poza siecią wewnętrzną firmy. Problem występuję tylko na moim komputerze, innym osobom (w sieci i bez sieci) qgis otwiera się bez problemów.

Gdy uruchamiam program, włącza się zielone okienko otwierania i zawiesza się na tym momencie.

Udało mi się dotychczas to sprawdzić, ale nie przyniosło efektów:

  • próba uruchomienia QGIS z nowym profilem
  • próba uruchomienia bez internetu
  • próba uruchomienia z internetem mobilnym na hotspot
  • próba uruchomienia qgis 3.40.6 i 3.22.7

Czy ktoś z Was ma pomysł na rozwiązanie problemu?